Szlakiem Grodów Piastowskich

Kroniki Grodów 10.05.2019

10 maja 2019

Aktualności

Jannik Steimle (Team Vorarlberg Santic) wygrał w Polkowicach 1. etap 54. edycji CCC Tour Grody Piastowskie.

Niemiec pokonał Kamila Małeckiego (CCC Development) i Adriana Kurka (Hurom BDC Develpment), obejmując jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji generalnej CCC Tour Grody Piastowskie.

Po rozgrywanym w czwartkowy wieczór kryterium w Legnicy, w piątek przyszła pora na oficjalne rozpoczęcie rywalizacji w 54. odsłonie CCC Tour Grody Piastowskie. Pierwszym etapem była 16-kilometrowa jazda indywidualna na czas. Trasa była dokładnie taka sama jak przed rokiem, kiedy w pomarańczowym mieście po zwycięstwo sięgnął Jan Tratnik. Ścigający się wówczas w CCC Słoweniec wykręcił wówczas rezultat 20 minut i 13 sekund, co było dobrym punktem odniesienia do tegorocznej czasówki.

Początkowo zawodnicy często zmieniali się na prowadzeniu, a różnice czasowe były dość spore. Z dobrego rezultatu cieszyć się mógł Jannik Steimle (Team Vorarlberg Santic), który na mecie zameldował się po 20 minutach i 41 sekundach. Długo na prowadzeniu jednak nie pozostał, bowiem ustawioną przez niego poprzeczkę przeskoczył o 1 sekundę Kamil Małecki (CCC Development).

Małecki utrzymywał się na prowadzeniu do samego końca, jednak uzyskany przez niego wynik został oprotestowny. Okazało się, że zawodnik CCC dopuścił się przewinienia, zbyt mocno ścinając jeden z zakrętów. Sędziowie nałożyli na niego 3 sekundy kary, co przesunęło go w klasyfikacji etapu na 2. pozycję.

 

Kamil Małecki (CCC Development) wygrał w Polkowicach 2. etap 54. odsłony CCC Tour Grody Piastowskie, przejmując jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Na finiszu na polkowickim Rynku pokonał on Gaspera Katrasnika (Adria Mobil) oraz lidera Jannika Steimle’a (Team Vorarlberg Santic).

Drugim z piątkowych etapów tegorocznej edycji CCC Tour Grody Piastowskie był liczący nieco ponad 112 kilometrów odcinek. Poprowadził on peleton z Głogowa do Polkowic, gdzie przed południem kolarze rywalizowali w jeździe na czas.

Jeszcze na starcie zawodnikom towarzyszył deszcz, jednak tuż przed 17 niebo przejaśniło się i w takich już – sprzyjających – warunkach rozegrano popołudniowy etap.

Od startu peleton był aktywny, a po serii ataków na prowadzenie wysunęła się trójka zawodników: Jasper Vinkel (Aura Energi-CK Aarhus), Jacopo Mosca (D’Amico um Tools) oraz Adam Foltan (Topforex Lapierre).

Wspólnymi siłami trójka utrzymywała przewagę na poziomie 2 i pół minuty i tak upłynęła większość dystansu, jakie mieli do pokonania.

Po 80 kilometrach przewaga czołówki spadła, a losy ucieczki podzieliły się. Zmęczony mocno Foltan został z tyłu, a Mosca i Vinkel kontynuowali jeszcze swoją akcję. Nie miała ona jednak większych szans na powodzenie i zgodnie z przewidywaniami została wkrótce zakończona. Do mety pozostało 15 kilometrów.

Końcówka etapu zapętlona była po rundach w Polkowicach. Grupa zasadnicza nie pozwoliła już na żadne harce i o kolejności na mecie zadecydował finisz z grupy.

 

Źródło: rowery.org

Relację telewizyjną można obejrzeć pod adresem:

https://wroclaw.tvp.pl/42578024/10052019