Szlakiem Grodów Piastowskich

Kroniki Grodów 11.05.2019

11 maja 2019

Aktualności

Maciej Paterski (Wibatech Merx Wrocław) wygrał, po finiszu z około 20-osboowej grupy, 3. etap 54. edycji CCC Tour Grody Piastowskie.
Na mecie wyznaczonej na Rynku w Jaworze Paterski pokonał Daniela Auera (Maloja Pushbikers) oraz Sylwestra Janiszewskiego (Voster ATS). W pierwszej grupie finiszował także lider klasyfikacji generalnej Kamil Małecki (CCC Development), utrzymując tym samym żółtą koszulkę lidera „Grodów”.

Trzeciego dnia rywalizacji w CCC Tour Grody Piastowskie na kolarzy czekał liczący 144 kilometry etap, wiodący ze Złotoryi do Jawora. Na tym stosunkowo krótkim odcinku wyznaczone zostały trzy górskie premie 2. kategorii oraz trzy lotne i trzy specjalne premie. Pogoda nie sprzyjała – padała i było dość chłodno.

Mimo takich warunków peleton od startu był bardzo aktywny, a kolarze często gęsto podejmowali próby odjazdów. Na próżno. Przez 60 kilometrów żadna inicjowanych akcji nie otrzymała zielonego światła od peletonu. Dopiero po tym czasie na prowadzenie samotnie wysunął się Mateusz Grabis (Voster ATS), którego przewaga nad grupą główną urosła do 2 minut.

Grabis w swoim tempie pokonywał kolejne kilometry, ale po minięciu drugiej górskiej premii, wyznaczonej w Pomocnem na 99. kilometrze, peleton zaczął odrabiać stratę.

30 kilometrów wynosiła ona półtorej minuty, a 15 kilometrów dalej było już po akcji. Do finiszu w Jaworzu szykowała się cała grupa.

Relacja telewizyjna dostępna pod adresem:

https://wroclaw.tvp.pl/42590928/11052019